Erikoiskilpailut

Ilmoittautumiset kilpailulähtöön voi tehdä verkossa: Varaa vuoro

tai puhelimella: 0504330606


Käynnissä olevat kilpailut:

KESÄKISA 2 | 31.5. – 17.9.2022 | Finnish Masters C-taso
BCD-finaalipaikkoihin ovat oikeutettuja kaikki ne keilaajat, jotka ovat näissä luokissa joko kilpailun alkaessa tai putoavat näihin luokkiin kauden vaihtuessa.

Kilpailuilmoitus

1.Jakson olosuhde (31.5.-26.6.2022)
2.Jakson olosuhde (27.6.-24.7.2022)
3.Jakson olosuhde (25.7.-21.8.2022)
4.Jakson olosuhde (22.8.-17.9.2022)

Tulokset:
1. jakso 3×3 sarjaa
Finaaliin:
1. Hannu Tuppurainen Jyrä 804 (15) + 794 (18) + 727 (18) 2325 (51)
2. Pekka Varinen Tuus’ Jo 780 (57) + 767 (57) + 763 (60) 2310 (174)
3. Tomas Käyhkö Mainarit 816 (0) + 814 (0) + 677 (0) 2307 (0)
4. Joel Vesanen Eleven 759 (123) + 755 (123) + 753 (123) 2267 (369)
5. Jarkko Pirhonen BC Story 778 (18) + 756 (18) + 724 (18) 2258 (54)

2. jakso 3×3 sarjaa
Finaaliin:
1. Patrik Päiviö Siniset 803 (12) + 801 (12) + 748 (12) 2352 (36)
2. Juho Rissanen Mainarit 773 (0) + 748 (0) + 736 (0) 2257 (0)
3. Julia Vesanen Eleven 785 (99) + 740 (99) + 722 (84) 2247 (282)
4. Juhani Tonteri Bay 765 (0) + 749 (0) + 726 (0) 2240 (0)
5. Jukka Löfgren Eleven 762 (51) + 728 (51) + 725 (51) 2215 (153)

3. jakso 3×3 sarjaa
Finaaliin menossa 12.8 klo 21.00
1. Sami Johansson Eleven 827 (0) + 753 (0) + 718 (0) 2298 (0)
2. Santtu Tahvanainen Bay 763 (0) + 745 (0) + 743 (0) 2251 (0)
3. Roni Leskinen Bay 757 (24) + 751 (24) + 732 (24) 2240 (72)
4. Luukas Väänänen Mainarit 751 (0) + 739 (0) + 720 (0) 2210 (0)
5. Nooa Vilokkinen GB 785 (36) + 729 (36) + 696 (36) 2210 (108)

Koko kilpailun ajalta 6×3 sarjaa
Finaaliin menossa 12.8 21.00
1. Jukka Peltonen Eleven 762 (42) + 759 (54) + 744 (54) + 737 (54) + 732 (54) + 712 (39) 4446 (297)
2. Mikko Leppänen GB 777 (66) + 773 (78) + 743 (78) + 707 (66) + 698 (78) + 693 (78) 4391 (444)
3. Marko Meriluoto Jyrä 762 (0) + 761 (0) + 728 (0) + 715 (0) + 711 (3) + 710 (0) 4387 (3)
4. Jussi Laine Patteri 784 (18) + 775 (3) + 738 (12) + 696 (6) + 690 (9) + 682 (18) 4365 (66)
5. Jorma Suominen KiKe 760 (54) + 756 (54) + 729 (45) + 724 (60) + 684 (48) + 681 (54) 4334 (315)
6. Tero Mäkinen HylSy 753 (51) + 744 (45) + 728 (45) + 719 (54) + 710 (51) + 678 (51) 4332 (297)
7. Ilkka Saari Bay 775 (33) + 729 (24) + 726 (27) + 699 (33) + 699 (27) + 699 (27) 4327 (171)

Koko kilpailun ajalta 8×3 sarjaa tiistain veteraanieristä
Finaaliin menossa 12.8 klo 21.00
1. Antero Hytönen Futura BC 769 (39) + 740 (33) + 712 (39) + 684 (33) + 681 (33) + 674 (39) + 652 (39) + 646 (33) 5558 (288)
2. Esko Haapalainen TBC 743 (78) + 740 (75) + 711 (78) + 706 (81) + 701 (81) + 651 (81) + 617 (72) + 604 (75) 5473 (621)
3. Jorma Pehkonen C.B. 789 (45) + 698 (54) + 693 (54) + 692 (51) + 667 (51) + 662 (39) + 646 (39) + 600 (45) 5447 (378)

 

¡PROSSA! | 25.7. – 17.9.2022 | Lisäkilpailu kesäkisan yhteyteen

Kilpailuilmoitus

Tulokset:
1. jakso 3×3 sarjaa
Koko kilpailun ajalta 4×3 sarjaa

 


Tulevat kilpailut:

 


Päättyneet kilpailut:

TUUSULAN 10-OTTELU 1.6. & 2.6.2022

Kilpailuilmoitus

10-Ottelu erä 1
10-Ottelu erä 2
10-ottelu tulokset


Kaikki kauden 2021 – 2022 kilpailut näet kilpailukalenterista 2021-2022


Kilpailuarkisto, kausi 2021 – 2022

Kilpailuarkisto, kausi 2020 – 2021

Kilpailuarkisto, kausi 2019 – 2020

Kilpailuarkisto, kausi 2018 – 2019